برای جلوگیری از شکنندگی و تقویت ساختار موها چه پیشنهادی دارید؟ چگونه می‌ توان از مشکلاتی مانند شکنندگی موها پیشگیری کرد؟ یکی از راه‌ های مراقبت از مو جلوگیری از شکنندگی و تقویت ساختار موها می‌ باشد که به روش‌ های مختلفی انجام می‌ شود، چون موها همواره نیاز به مراقبت دارند و برای آنکه بتوانیم موهای یک دست و صافی داشته باشیم، قطعاً باید مشکلاتی مانند شکنندگی را از بین برده و بتوانیم ساختار موها را تقویت کنیم. در این مقاله جلوگیری از شکنندگی و تقویت ساختار موها را بررسی می‌ کنیم.

مراقبت از مو و تقویت آن

مراقبت از مو راه‌ های مختلفی دارد که با رعایت کردن هر کدام از آنها می‌ توانید موهای زیبا و یک دست داشته باشید. البته این که کدام شیوه‌ های مراقبت از مو را به کار بگیرید، بستگی به نوع موهای شما و مشکل به وجود آمده در آنها دارد. از جمله این راه‌ ها جلوگیری از شکنندگی و تقویت ساختار موها می‌ باشد:

شکنندگی موها معمولاً به نحوه مراقبت از آنها و هم چنین سبک زندگی مربوط می‌ شود. یعنی می‌ توان گفت که این مشکل هیچ زمینه‌ ای ندارد. بنابراین پیشگیری و درمان آن نیز بسیار می‌ باشد و کاملا با ریزش مو متفاوت است، چون ریزش موهای سر از ۵۰ تا ۱۰۰ عدد در طول روز کاملاً طبیعی است اما شکنندگی وقتی به وجود می‌ آید که تارهای موی سر خرد شوند. در این حالت قطعا شما متوجه ریزش موهای خود خواهید شد که به صورت شکسته و خرد شده می‌ باشند. وقتی که انتهای مو به قسمت‌ های مختلفی می‌ شکند، مو می‌ تواند از هر قسمتی حتی قسمت نزدیک به ریشه آن نیز جدا شده و بیفتد. محل و نحوه شکنندگی موها دلایل متعددی می‌ تواند داشته باشد.

از مهم‌ ترین دلایل شکنندگی مو موارد زیر هستند:

 1. اشتباه بستن موها
 2. شانه کردن نادرست موها
 3. اتو و سشوار بیش از اندازه
 4. خشکی مو

برای درمان چنین مشکلی نیست راه‌ های مختلفی پیشنهاد می‌ شود که از آن جمله می‌ توان گزینه‌ های ذکر شده در زیر را نام برد:

 1. استفاده کردن از ماسک مو
 2. به حداقل رساندن شستن شستشوی موها
 3. استفاده کردن از روغن‌ های طبیعی
 4. استفاده کردن از آبرسان‌ ها جهت تغذیه ساقه و ریشه مو
 5. کوتاه کردن مرتب موها
 6. استفاده کردن از برخی شامپوهای ترمیم کننده شکنندگی

مو نیز مانند هر قسمتی از بدن نیاز به مراقبت و نگهداری دارند که تقویت ساختار مو یکی از این روش‌ های نگهداری می‌ باشد و شما با راه‌ های ذکر شده در زیر می‌ توانید از صدمه ساختار موهای خودتان پیشگیری کرده و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید:

 1. استفاده از شامپو مناسب برای تقویت مو

همیشه گران بودن یک شامپو دلیل بر خوب بودن و مرغوبیت آن نیست. اگر هدف شما تقویت ساختار موها می‌ باشد، پیشنهاد می‌ کنیم از یک شامپوی ملایم استفاده کنید که دارای مقدار موثر و مفیدی از مواد مغذی مانند ویتامین‌ ها بوده و بتواند موهای شما را تقویت کند.

 1. استفاده از آبرسان و روغن‌ های مناسب

اگر موهای شما آسیب دیده است و قصد دارید ساختار آنها را تقویت کنید، بهتر است از برخی روغن‌ ها و آبرسان‌ ها استفاده کنید که کاملاً طبیعی هستند و می‌ توانند تغذیه و رطوبت‌ رسانی خوبی را برای موهای شما انجام دهند. البته فراموش نکنید که پس از استفاده از روغن‌ ها و آبرسان‌ ها نحوه خشک کردن و شانه زدن موها نیز بسیار اهمیت دارد، چون خشک کردن با حوله و شانه زدن غیر استاندارد یکی از دلایل ریزش و شکنندگی موها محسوب می‌ شود و می‌ تواند آسیب شدید به موها وارد کند. بنابراین از جمله راه‌ های مراقبت از مو شانه زدن درست و عدم استفاده از حوله برای خشک کردن آن می‌ باشد.

مراقبت از مو

نتیجه‌ گیری

در این مقاله مراقبت از مو و جلوگیری از شکنندگی و تقویت ساختار موها را بررسی کردیم. در واقع مراقبت از مو روش‌ها و شیوه‌های متفاوتی دارد که جلوگیری از شکنندگی و تقویت ساختار موها از جمله این روش‌ها محسوب می‌شوند. بنابراین اگر به دنبال داشتن موهایی یک دست سالم هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در کنار جلوگیری از شکنندگی، تقویت ساختار موها را نیز مدنظر داشته باشید. در سایت https://briller24.com  بیشتر با موضوع مراقبت از مو، جلوگیری از شکنندگی و تقویت ساختار موها آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *